Üç boyutlu baskı teknolojileri birçok firmanın ve araştırma kurumunun bir fırsat olarak görmesiyle hızlı bir gelişim gösterdi. Bu gelişim sonucu malzeme ve teknolojisi çeşitliliği arttı ve geleneksel üretim metodları bazı alanlarda yerini 3D baskı teknolojilerine bıraktı.

Böylesine dijital bir üretim yöntemiyle üretmek istediğiniz bir parçanın maliyetinin hızlıca hesaplanabilmesi gerektiğini düşünmüş olabilirsiniz. Elbette ki bu yöntemle üretilecek bir parçanın fiyatını geleneksel üretim yöntemlerine kıyasla çok daha doğru ve hızlı biçimde hesaplamak mümkün . Peki nasıl?

Nasıl Fiyatlandırılıyor?

Bicisim’de, yükleyeceğiniz modelin ne kadar malzeme kullanılarak, ne kadar sürede, hangi malzeme ve teknoloji ile üretileceği hızlı bir biçimde incelenir. Farklı parametreler de göz önünde bulundurularak saniyeler içerisinde kaliteli bir baskı için verilebilecek en doğru fiyat sunulur.

Parçanızın ne kadar doluluk oranı ile basılacağı, duvar kalınlığı ve baskı sonrası destek malzemesinin temizlenmesi için doğru model oryantasyonu gibi parametreler fiyat hesaplanırken göz önünde bulundurulurlar. Bicisim.com üzerinden aldığınız fiyatlar optimum destek malzemesi ve yüzde yirmi iç doluluk göz önünde bulundurularak hesaplanmaktadır.

Modelinizin fiyatını hemen öğrenmek için +Üretime Başla butonuna tıklayıp, STL dosyanızı yükleyebilir ve Farklı malzeme seçenekleri arasından istediğinizi seçip ürettirmek istediğiniz model için saniyeler içinde fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Burak Kurttay
Makine Mühendisi