Üretim Maliyeti: 3D Baskı Fiyatları

3D Baskı fiyatları hesaplanırken hangi değişkenler kullanıldığını ve 3d baskı fiyatlarının nasıl hesaplandığını bu yazımızda bulabilirsiniz.

3 yıl önce 2 dkDaha Fazla
Dijital Diş Hekimliği Alanında Sıklıkla Kullanılan 3D Baskı Uygulamaları

Parmak izi gibi her diş seti kişiye özeldir. Bu sebeple bir müdahale gerektiğinde üretilmesi gerekilen modeller de birbirinden oldukça farklıdır. Düşük adetli üretim konusunda sağladı zaman ve maliyet avantajıyla 3D baskı teknolojileri dijital diş hekimliği alanında da öne çıkmaktadır. Bu yazımızda 3D baskı teknolojilerinin diş laboratuvarlarında kendisine çoktan yer bulmuş başlıca uygulamalarını inceleyeceğiz.

3 yıl önce 5 dkDaha Fazla
Kuyumculuk Sektöründe 3D Baskı Uygulamaları

3D baskı teknolojileri pek çok sektörde olduğu gibi kuyumculuk sektöründe de imalat yöntemlerini temelden sarsacak fırsatlar sunmakta. Bu yazımızda 3D baskı teknolojilerinin takı imalatı konusunda ne gibi yenilikler sunduğunu inceleyeceğiz.

3 yıl önce 12 dkDaha Fazla
Solidworks’e Alternatif 6 Modelleme Programı

Solidworks, mekanik tasarım söz konusu olduğunda en çok kullanılan modelleme programlarından biridir. Bu program 3D modelleme, simülasyon, montaj ve üretim anlamında her türlü ihtiyaca cevap verebilmektedir. Ancak modelleme anlayışı ve lisans ücretleri göz önünde bulundurulunca piyasada Solidworks yerine tercih edilebilecek, farklı avantajlar barındıran pek çok modelleme ve analiz programı bulunmaktadır. Bu yazımızda Solidworks yerine kullanılabilecek bilgisayar destekli tasarım (CAD) programlarına göz atacağız. Yazı içerisinde bahsedilen tüm programlarda modellediğiniz parçaları STL formatında kaydedebilir, bu parçaları 3D baskı ile üretebilirsiniz.

3 yıl önce 7 dkDaha Fazla
3D Baskıya Uygun Modellemeler Yapmak İçin Kullanabileceğiniz Tasarım Programları

Bilgisayar teknolojilerinin gelişimine paralel olarak tasarım ve üretim süreçleri de çok hızlı olarak dijitalleşmektedir. Bu sürecin vazgeçilmezlerinden olan 3D modelleme programlarıyla ilgili bilgi almak istiyorsanız bu yazı size göre.

3 yıl önce 4 dkDaha Fazla
7 Büyük Avantajıyla 3D Baskı ile Üretim

3D baskı teknolojileri pek çok firma için tasarım ve üretim süreçlerinde vazgeçilmez bir üretim yöntemi haline geldi. Eğer siz de bu teknolojinin sektörünüz ve firmanız için nasıl kullanılabileceğini merak ediyorsanız bu yazı size göre.

4 yıl önce 5 dkDaha Fazla
STL Dosya Boyutları Nasıl Küçültülür? Neden küçültülmelidir?

STL dosyaları neden çok farklı büyüklüklere sahip olabilmektedir? STL çözünürlüğü nedir? Dosya boyutları nasıl küçültülebilir?

4 yıl önce 3 dkDaha Fazla
STL Dosyalarında Sıklıkla Karşılaşılan Hatalar Nelerdir?

Bazı STL dosyaları 3D baskıya uygun olmayabilir. Bir STL'in sahip olabileceği hatalar nelerdir? Çözmek için neler yapılabilir? Cevapları bu yazıda.

4 yıl önce 5 dkDaha Fazla
3D Baskı İle Üretilen Bir Parça Hangi Aşamalardan Geçer?

Bir modelin bilgisayar ekranınızdan kapınıza kadar süren yolculuğunun aşamalarını merak ediyorsanız bu yazı size göre.

4 yıl önce 5 dkDaha Fazla
STL : Nedir ve nasıl oluşturulur?

3D Baskıda en yaygın kullanılan dosya formatını, nasıl kullanıldığını ve nasıl STL dosyası oluşturulduğunu bu yazımızda sizlerle paylaştık

4 yıl önce 5 dkDaha Fazla
Destek Malzemesi Nedir ve Ne İşe Yarar? Hangi 3D Baskı teknolojilerinde kullanılır?

3D baskı esnasında kullanılan destek malzemeleri ile ilgili bilinmesi gerekilenler bu yazıda.

5 yıl önce 8 dkDaha Fazla
3D Baskı Sonrası Destek Malzemesi Nasıl Çıkarılır?

Üretim sonrası destek materyalleri sökülürken neler dikkat edilmelidir?

5 yıl önce 8 dkDaha Fazla
3D Baskı Maliyeti Nasıl Hesaplanır?

3D baskı ile ürettirmek istediğiniz bir parçanın fiyatının nasıl hesaplandığını merak ediyorsanız cevabı bu yazıda.

5 yıl önce 2 dkDaha Fazla